He Who Can’t Marry

Tür :Romantik / Komedi

Yıl :2009

Bölüm Sayısı :16

* Yanlızlığı sevmenin neresi yanlış ?

Diziye bu soruyla başladım 🙂 .İyiki de başlamışım uzun zamandır bu kadar eylendiğim bir dizi izlememiştim .Dizi de çok tanınan çok başarılı yapımlarda yer alan birçok oyuncu var .Özellikle de Ji Jin Hee 😀 .Sadece bu adam için bile izlenir bu dizi diyorum ben ^^ .
Dizi 40 yaşına gelmiş çevresinde çok tanınan başarılı bir mimarı dizideki adıyla Jo Jae Hee anlatıyor 🙂 .Dizi de anlatılan asıl komiklik bu adamın bu kadar mükemmel olmasının yanı sıra hala evlenememiş olması . Adam yakışıklı , zengin , belli bir statü sahibi elini sallasa ellisi ne demeye evde kalmış bu adam diye aklınıza bir soru gelebilir ? Ben sorunun yanıtını kısaca şöyle yazayım 😀 Jo Jae Hee kendini evlenmemeye daha doğrusu yanlızlıga adamış 🙂 .Çevresindekilerin onu rahatsız etmesinden hoşlanmıyor .Karşısındakini kırcacagın bile bile onu acımadan eleştirebiliyor ki bunu dizinin her sahnesinde göreceksiniz 🙂 .
Jo Jae Hee aslında özünde iyi bir insan her ne kadar küstah ve kibirli biri olsada (^-^) .Bu adamın hiç mi iyi yönleri yok ? Tabi ki var 😀 . Çok titiz biri her yerde bu titizliğini gösteriyor sonra çok disiplinli başladığı işi asla yarım bırakmıyor çok yardımsever bunu dışarıdan bakıldığında pek gösteremese de 😀 ve en önemli özelliği  Jo Jae Hee çok iyi bir aşçı çok iyi yemek yapıyor özellikle de et üzerine ; kesme ,pişirme servis etme her konuda uzmanlaşmış 😀 .Asosyal biri olması başkalarının hayatlarına ne olursa olsun iyi yada kötü karışmaması yalnızlığı her şeye herkese tercih etmesi onun ailesini özellikle de annesini çok üzüyor . Şimdi bu yanlızlar kralı’nın bir fotoğrafını verelim 🙂 .


Bu bakış çok şey anlatıyor 😀

En iyi yatığı şey et pişirmek  .Yemeği  bütün benliyle yapıyor adeta kendinden geçiyor 😀 .

Şu sırıtışa bir bakın 😀

 Yemesi için son saniyeler tik tak tik tak 😀

Veee işte mutlu son 😀 .

Jo Jae Hee  çok önem verdiği bir durum var oda evine hiçbir misafir kabul etmemesi 😀 . Kimse giremez bu muhterem zatın evine 😀 . Evine girilmesi demek bütün düzeninin bozulması demek ^^ .

Dizinin başrolünde oynayan diyer bir oyuncu  Uhm Jung Hwa  dizideki adıyla Jang Mun Jung 😀 . Kendisi bir doktor ^^ Jo Jae Hee  ye benzeyen birkaç yönü var 😀 . Oda yalnız ve evlenmemiş  .Bu ikili  Jo Jae Hee ‘nin hastalanıp  doktorcuğum Jang Mun Jung  çalıştıgı hastaneye gelmesiyle tanışırlar 🙂 .

işte tanışma sahneleri 😀 . Çok konuşulacak bir bölümdü 😀 .

Jo Jae Hee   bütün karizman yerle bir oldu oğlum  hahaaaaaaaaaa 😀 yazık ya 😀

Bu hanım kızımızın  adı da Yang Jung Ah  kendisini pek çok yapımdan tanırız özellikle BOF ‘ u izleyenler bilir bu kızı .Dizi de Yun Ki Ran  adında part time çalışan birini canlandırıyor .Yun Ki Ran  yurt dışına çıkan  amcasının evine taşınıyor belli bir süreliğine ^^ .Ve kapı komşusu olan adam bizim  kusursuz mimarımız  Jo Jae Hee 😀 .

Bu da Yun Ki Ran’ın köpegi sanguu 😀 . Köpek deyip geçmeyin o ve Jo Jae Hee arasında anlaşılması zor bir ilişki var 😀

Sangu kıymetini bil sahibinin bak seni insandan ayırmıyor sende bizim gibi her türlü şeyden faydalanıyorsun 😀

Köfte dudak oğlan Yoo Ah In 😀 .Dizide Jo Jae Hee ‘nin yanında çalışan asistanı  o ve Yun Ki Ran   bir ara sevgili moduna geçeçekler . Ama  Yun Ki Ran  daha sonra istemeden ajusshisi Jo Jae Hee aşık olunca işler degişecek 🙂 .

Kang Hye Ja (Jun Yang Ja )dizide Jo Jae Hee’nin annesi rolünde .Oglunun evlenmesi için her türlü yola başvuruyor 😀

Bu iki  Jo Jae Hee’nin kardeşi ve eniştesi  . Dizide Jo Yun Hee adında olan enişte çok zampara biri 😀 . Karısına yakalanınca çareyi kayın biraderin’in yanında alıyor 😀 .

Şimdi diziden bir kaç sahne ekliyorum 😀 .

Jo Jae Hee nin klasik müzik  aşkı 🙂 .Öyle ki kapı komşusunu bıktırma derecesine getirdi .

Yun Ki Ran’ın komşusu  Jo Jae Hee ‘nin evine girebilme çabaları 😀 . Ama boşuna çünkü eve değil girmek kapıdan bir adım bile atamıyor 🙂 .Sırf  evi görebilmek için Jo Jae Hee ye koca bir balık alıyor. Sonuç olarak ulaşabildiği sadece balık kılçıkları .

Jo Jae Hee ‘nin ortaya çıkardığı lezzet harikası 😀

Doktor ve  Jo Jae Hee ikisinin ortak mekanları sürekli burada karşılaşıp duruyorlar . Tren geçitini de unutmayalım orası da çok önemli ^^.

İşte yukarda ki yazıda bahsettiğim ilişki  gerçekten çok iyi anlaşıyorlar 🙂 .

Sangu etrafı dağıttı sonra korkudan hazır ol vaziyete geçti 😀 Jo Jae Hee küçüçük  köpekten ne istiyosun ?

Ve diziden paylaştığım son sahne . Yun Ki Ran ve Park Kyun Kyu öpüşürlerken  sangu ‘nun gözler pür dikkat hayaller aleminde olmadık fanteziler kurarken ki hali 😀 .

Çok güzel bir diziydi 3 günde final yaptım .Komik ,eylenceli  izlerken sıkılmayacağınız bir dizi mutlaka bakın derim 🙂 .insanlara  yanlızlığın aslında övünülecek bir yanının olmadığını aslında bu dünyada kimsenin yanlızlıgı hak etmedigini anlatan bir dizi dizinin son bölümünde doktorcuğumun Jo Jae Hee ye  de denildigi gibi :  Senin yalnızlığını çaldım 🙂 .

Bende diyorum ki

DİKKAT ET YABANCI  SENİN YALNIZLIĞINI DA BİR GÜN BİRİLERİ ÇALMASIN ! 🙂

4 thoughts on “He Who Can’t Marry

 1. Müge Nisan 24, 2012 / 2:27 pm

  Paylaşımınız için çok teşekkür ederim 🙂 .Çok güzel anlatmışsınız 😀 .

  • wasabi Nisan 27, 2012 / 10:22 am

   teşekkür ederim beğenmenize çok sevindim 🙂

 2. Mrym Mayıs 4, 2012 / 6:01 pm

  Yahu o ne güzel sondu öyle; bayıldım 😀
  Biz hırsızları severiz ya, sorun yok.
  Diziyi de merak ettim ayıptır söylemesi.
  Bakalım bir gün izlemek nasip olur haralde, izleyecek dizi kalmayacak bu gidişle zaten.
  Ellerine sağlık şekerim.

  • wasabi Mayıs 8, 2012 / 8:08 pm

   Mutlaka izle derim çok güzel bir dizi 🙂 . Bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim . Şu özünde iyi olan hırsızlara gelince her kadın sever öyle hırsızı 😉 .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s