Miss Ripley ~~

Tür: Dram
Bölüm: 16
Yayınlandığı Kanal: MBC
Yayın dönemi: 2011-Mayıs & Temmuz
Yayın Günü: Pazartesi & Salı 21:55
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore
Diziyi henüz bitirdim ve konusu itibariyle çok beyendigim bir dizi oldugu için blogda yazmaya karar verdim yanlız baştan söylemeliyim ki dizinin sonu beni hiç ama hiç tatmin etmedi dizi bekledigim gibi bitmedi desek çok daha yerinde olur 😀 Özellikle de jang miri otel müdürüyle birleşip De mutlu olamadı ya en çokta o koydu bana 😀 Evt oyuncu kadromuzu kısaca anlatalım dizimizin başkahramanı mi-ri  .

Lee Da Hae (Jang mi-ri )

Annesi tarafından terkedildikten sonra babasını da kaybeden jang mi-ri  küçük yaşta japonyalı bir aile tarafından evlat edinilmiş daha sonra üvey babasının borçlarını ödemek üzere bir gece kulübüne satılmış ve 20  son yıl boyunca  acı içinde bir yaşam sürmüş ama  sonunda koreye kaçmayı başarmış bir kadındır . Karakterinden bahsedecek olursak yaşadığı zorluklar yüzünden son derece soguk, sert, küstah ve kibirli bir kadın görüşüne bürünmüş ama koreye kaçtıktan sonra şans eseri tanıştığı otel müdürü jang myeong  hoon’la  yakınlaşıp ona ilgi duyunca kendini ona aşık etmeyi başarıp müdürün kendine sağladıgı imkanları kullanabilmek için yasal  olmayan yollara başvurarak sahte diploma çıkartıp  (bu diploma yetimhaneden en yakın arkadaşı olan moon hui joo’ a ait )bu diplomayla otelde işe başlayıp otel müdürüyle sevgili olup müdürün onu için sağladığı imkanları kullanan ( bu imkanlar üniversite profesörlügüne kadar ulaşıyor ) daha sonra mondo tesislerinin varisi’nin ona ilgi duydunu anlayınca müdürle olan ilişkisini devam ettiriken yutaka’yla beraber bir ilişkisi olan bir kadın .

Kim Seung Woo (Jang Myeong  Hoon)

Başkahramanımız miriye aşkı olan ve onun hayal edemeyecegi imkanlar sunan her zaman her herde ilk sırada olmayı hedefleyen kusursuz adam o 🙂 . Zengin karısı tarafından sahip oldugu oteli mükemmel şekilde yönetip bu alanda 1 numara olan ve herkes tarafında gıptayla bakılan bu adam aslında karısı tarafından aldatılan ve bu sıralar miriyle karşılaşıp başta ondan kurtulmak istesede onu artık bırakmayıp ona sıkı sıkı tutunan bu adam aşık oldugu bu kadının gerçek yüzünü ögdügü halde ona hala aşık olmayı sürdüren bir adam . (dizideki  favori karakterim )

Park Yoochun (Yakuta)

Mondo tesislerinin varisi bu beyaz atlı prens .öz annesini küçük yaşta kaybediyor fakat çoçuk sahibi olamayacak olan üvey annesine karşı kendini mahcup hissedip ona duyduğu sevgi yüzünden şirkette annesininde söz sahibi olmasını istiyor.Oda tıpkı miri gibi japonyadan ülkesi koreye dönüş yaptıktan sonra miriyle karşılaşıp ona ilgi duyup daha sonraları onunda kendisi gibi yalnızlık çeken bir kadın olduğunu anlayınca ona tıpkı otel müdürü gibi sahip olup onu kadına yapmak isteyen bu adam dizi sonunda gerçekleri öğrenince canı çok yanan biri .

Kim Jung Tae (Hirayama Takashi)

Dizide jang miriyi japonya da satan bir kadın pazarlayıcısı ayrıca içten içe miriyi seviyor ve ona aşık olan başka adam 😀 . Bu yüzden miri japonya’dan koreye kaçtıktan sonra bile miri’nin peşini bırakmayıp onu korede de bulup her gittigi yerde takip edip miri tekrar yanında tutmak istiyen bu adam miriye sahip olabilmek için  miriye şantaj yapıp onun yalanlarını ortaya çıkarmakla tehdit ederek istediği yaptıran biri. Beni dizi de baya baya güldürmüştü dizide otel müdüründen sonra en çok sevdiğim oyuncu . Ayrıca kim jung tae yi bad guy dizisnden de hatırlıyorum ordada  kim nam gil  abilik yapıyordu

Kang Hye Jung (Moon hui joo)

Küçükken jang miriyle aynı yetimhanede kalıp onunla kardeş gibi olan  bu kız babasının tanınmış ünlü bir mimar olması nedeniyle daha sonra jang miriyle ayrılırlar .20 yıl sonra karşılaştıklarında ise miri arkadaşının tokyo üniversitesinde okudugunu ögrenince ona yaklaşıp onun diplomasını kullanarak otelde çalışmaya başlar .ayrıca bu kızımız dizidekı beyaz atlı prens yakuta ya aşık olacaktır her ne kadar yakuta’nın arkadaşı miri’yi sevdigini bilse de 🙂

Miri’nin annesi

Kızını küçük yaşta terk edip hostes olduğu sıralarda zengin ve karısını kaybetmiş bir adamın karısı olup onun öksüz oğluna annelik yapıp yıllar boyu kızını terk etmenin vicdan azabıyla yanan bu kadın üvey oğlu yakuta’ya yakıştırıp ve gelini olarak görmek istemediği jang miri’nin aslında yıllar önce terk ettiği öz kızı olduğunu anlayıp ona yaptıkları için af dileyen ama miri tarafından reddedilen bir anne .

Şimdi de diziden bir kaç görüntü yayınlıyorum.

İşte müdürle jang m-ri arasındaki bir konuşma sahnesi ne çok sevmişti bu adam jang miriyi nankör kız O.o

Miri başkanla konuşurken timsah gözyaşları döküyor . Acıyorum bu kıza da ama sevmediği bi adamı kandırması helede bu müdür olunca kızdırıyo beni gözün çıksın diyesim gelmişti bu sahnede 😀 .

Ve hirayama takashi ‘nin de bir  fotosunu koyalım çok seviyorum bu adamı  bilmiyorum niye ama dizide çok kötüde olsa ben çok sevdim bu adamı 😀 hemde çok sevdimm 😀

Dizinin sonuna gelecek olursak miri’nin bütün yaptıkları ve söyledigi yalanlar ortaya çıktı ve 1,5  yıl hapiste yattıktan sonra hayatına yakın arkadaşı şu kızla devam etti.Yakutanın üvey annesinin aslında miri’nin gerçek annesi oldugunu ögrenildi . Fakat miri annesinin bütün çabalarına rağmen   onu kabul etmedi.Bir numaralı adamım otel müdürüne gelecek olursam oda miriden ayrıldıktan sonra sonra o görkemli ve 1 numara olma cabasından vazgeçip eski mesleği doktorluga dönüş yaparak insanlara yardım etmeye adadı kendini tabi miriyi  içten içe severek . Yakuta mirinin üvey annesi’nin öz kızı oldugunu ögrenince artık istesede karısı yapamayacagı miriyi kaybedince bir sahnede hıçkıra hıçrıka aglıyor ( içim çız etmişti dizinin o son sahnesinde ) Ama tabi oda hayatına kaldıgı yerden devam ediyor.Dizinin başında da yazdığım gibi sonu beni pek tatmin etmedi .Şöyle bir müdürle tekrar bir araya gelip müdürle miri bir kır düğünüyle evlenip hatta çoçukları olup hayatlarına öyle devam etseydi çok daha güzel olurdum fikrimce 😀 . Ama olmadı olamadı bu koreli senaristler böyle güzelim diziyi böyle anlamsız şekilde bitirdiklerinde beni deli ediyorlar  yea neyse.  Dizi sonu böyle  bitse de bu kore dizileri bir harika 😀 😀

One thought on “Miss Ripley ~~

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s